جراحی بینی

جراحی بینی

31 مرداد, 1401 توسط drroudgari20
جراحی-بینی.jpg

جراحی بینی یا رینوپلاستی ممکن است برای زیبایی یا درمان انجام شود. در هر دو صورت قبل از انجام این عمل ، جهت آرامش خاطر و حفظ سلامت متقاضی، بهتر است اطلاعات کافی این زمینه، در دسترس مراجعه کنندگان باشد. چرا که اطلاعات درست همیشه سلامت و رضایت افراد را در پی دارد. لذا دکتر سارا رودگری ، بهترین جراح بینی در تهران این مطلب را برای متقاضیان خود فراهم کرده است. درصورتی که شما نیر قصد انجام چنین عملی را دارید ، پیشنهاد می دهیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی

رینوپلاستی به سه روش متفاوت انجام می شود. انتخاب روش ها به هدف متقاضیان بستگی دارد. به عنوان نمونه اگر متقاضی، خواستار تغییر زیاد باشد روش عمل باز انجام شده و درصورتی که قصد انجام تغییرات جزئی در نوک بینی را داشته باشد ، زینوپلاستی به روش بسته انجام می گیرد در ادامه دو روش عمل زیبایی بینی را با جزئیات شرح می دهیم.

جراحی بینی باز

جراحی باز بینی بین پزشکان جراحی از محبوبیت بیشتری برخوردار است. بنابراین بیشتر جراحی های بینی عموما به صورت باز انجام می شود. این روش برای افرادی که قصد تغییر زیاد در فرم بینی خود دارند، بسیار مناسب است.

 • در جراحی بینی به روش باز، جراح بینی دو پره بینی که کلوملا نام دارد را برش می دهد
 • سپس پوست به اندازه ای بالا برده می شود که امکان رویت کامل ساختمان بینی برای جراح فراهم شود. در این مرحله غضروف، استخوان و بافت نرم در دید پزشک است.
 • در این هنگام غضروف لترال بالایی از تیغه میانی بینی با روش زیرمخاطی جدا می شود و پزشک جراحی را آغاز می کند.
 • مزایای جراحی زیبایی بینی باز

  • امکان تغییر زیاد در بینی
  • تسلط کامل پزشک و دید کامل
  • کاهش احتمال قرینه نبودن
  • کاربرد در عمل بینی گوشتی
  • مناسب برای عمل زیبایی بینی استخوانی
  • قابل استفاده در عمل دماغ شکسته
  • نماندن اثر بخیه زیرپایه بینی

  معایب جراحی زیبایی بینی باز

  • ایجاد تورم بعد از عمل
  • افزایش دوره نقاهت پس از جراحی

جراحی بینی

جراحی بینی بسته

در عمل جراحی بسته بینی، داخل بینی برش داده شده و پوست آن به مقدار کمی از سطح بلند می شود و در این هنگام پوست بلند شده از اسکلت بینی به کمک ابزار خاص پزشکی بالا نگه داشته می شود. بدین صورت ، پزشک تغییرات خود را در فرم دماغ اعمال می کند.

مزایای جراحی زیبایی بینی بسته

 • بدون ایجاد برش در کلوملا
 • دوران نقاهت کوتاه
 • تورم کم
 • انجام عمل زیبایی بینی در مدت زمان کم

معایب جراحی بینی بسته

 • امکان تغییر کمتر فرم بینی
 • دسترسی غیر مستقیم پزشک به ساختمان دماغ

اقدامات قبل از جراحی بینی

  • بهترین پزشک را انتخاب کنید.
  • روند آزمایشات پزشک را به درستی انجام دهید.
  • درمورد فرم بینی و هدف خود از عمل با پزشک مشورت کنید.
  • از دو هفته قبل از عمل آسپرین مصرف نکنید
  • استعمال هرگونه دخانیات از دو هفته قبل از عمل ممنوع می باشد. ( دخانیات به سبب نیکوتین موجود، رگ های خونی را تنگ کرده و در گردش خون اختلال ایجاد می کنند.
  • درصورت بیهوشی کامل 24 ساعت قبل از عمل از هرگونه خوردن و آشامیدن منع هستید. ( در غیر این صورت 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.)
  • آشامیدن آب کافی قبل از عمل برای شما مناسب است.
  • توصیه می کنیم قبل از عمل، لاک ناخن، کاشت ناخن یا هر موضوعی که مانع دیدن رنگ ناخن شما شود را پاک کنید.

جراحی بینی

جراحی بینی با هدف زیبایی

عمل هایی که با هدف تغییر فرم بینی ، کوچک کردن و زیبا تر شدن آن انجام می شود ، عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی نامیده می شود. انواع فرم های پروسه فوق  شامل موارد زیر است:

 • عمل فانتزی بینی
 • عمل بینی نیمه فانتزی
 • عمل طبیعی بینی

هر یک از فرم های گفته شده با توجه به علاقه زیبا جو ، حفظ استانداردهای زیبایی در صورت و البته حفظ عملکرد بینی انتخاب می شود. مراجعه کنندگانی که درخواست رینوپلاستی دارند ، زیبا جو نامیده می شوند. زیبا جویان بعد از دریافت مشاوره ، بررسی های لازم و رسیدن به هدف مشترک بینی پزشک و زیبا جو ، می توانند برای پروسیجر عمل خود را آماده کنند.

عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی ، پوست نازکی دارند اما استخوان های آن ها محکم است و ممکن است بینی استخوانی افراد بلند باشد. متقاضیان با بینی های استخوانی، می توانند بینی خود را به سه فرم فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی جراحی کنند. فرم جراحی بینی استخوانی ، بسته به صورت و سلیقه افراد بستگی دارد.

دماغ های استخوانی را می توان به دو روش باز و بسته جراحی کرد. این دو روش رینوپلاستی را در قسمت بالای مقاله به طور کامل توضیح داده ایم.

عمل بینی گوشتی

بینی های گوشتی، پوست ضخیمی دارند اما اسخوان های آن ها ضعیف و غضروفی است. در گذشته رینوپلاستی دماغ گوشتی بازگشت پذیر بود؛ چرا که برای جراحی این نوع بینی ها ، دقیقا از روش جراحی زیبایی بینی استخوانی استفاده می کردند. بدین ترتیب جراحان غضروف بینی گوشتی را تراش می دادند. امروزه در جراحی بینی گوشتی به ساختار غضروف بینی استحکام بخشیده و فرم دهی را انجام می دهند. در این جراحی پزشک غضروف را از سپتوم (تیغه وسط بینی) جدا کرده و جهت استحکام بینی در نوک آن قرار می دهد.

جراحی بینی با هدف درمانی

در بسیاری از مواقع متقاضیانی به بهترین جراح بینی تهران مراجعه می کنند که نه قصد عمل زیبایی ، بلکه قصد عمل درمانی در بینی خود دارند. انواع عمل های درمانی که در بینی انجام می شود ، شامل موارد زیر است :

 • پولیپ بینی
 • جراحی سپتوم کج

در ادامه هر یک از این موارد را شرح می دهیم.

جراحی پولیپ بینی

پولیپ بینی توده غیر سرطانی ، خاکستری یا بی رنگ است که در داخل بینی ایجاد می شود. پولیپ گاهی به سبب عفونت سینوسی یا عارضه های دیگر ایجاد می شود. اگر اندازه این توده بزرگ باشد ، طوری که با دارو رفع نشود ، پزشک برای درمان آن اقدام به عمل جراحی می کند. این پروسه درمانی عموما بدون ایجاد برش و توسط جراحی آندوسکوپی سینوسی انجام می شود. همچنین روند سرپایی دارد و بیمار بعد از پایان عمل ، با دریافت مراقبت های بعد از پولیپ و داروهای لازم ، مرخص می شود.

جراحی سپتوم کج

افرادی که دارای سپتوم کج بینی هستند ، بیمار تلقی می شوند. این افراد برعکس زیبا جویان ، برای رفع مسدودیت ایجاد شده در بینی ، جراحی بینی انجام می دهند. سپتوم کج یعنی دیواره جداکننده حفره های بینی به دلایل مختلف انحراف پیدا کرده است و بدین ترتیب یکی از حفره ها مسدودیت دارد. چنین مشکلی می تواند ناشی از بروز حادثه یا مادر زادی باشد.

سپتوم کج تنفس مناسب بیمار را مختل می کند و البته در ظاهر بینی نیز عدم متقارن وجود دارد. در طی پروسیجر درمانی رفع سپتوم کج ، دیواره جداکننده به سر جای خود بازگشته و تثبیت می شود. این اقدام علاوه بر رفع مسدودیت ، تقارن را نیز در ظاهر بینی ایجاد می کند. چنین پروسه ای سپتوپلاستی نیز نامیده می شود.

سپتورینوپلاستی چیست؟

در قسمت های قبلی ، با فرآیند سپتوپلاستی و رینوپلاستی آشنا شدید. اما سپتورینوپلاستی تلفیقی از سپتوپلاستی و رینوپلاستی است. به زبان ساده ، متقاضیانی که سپتوم بینی کج دارند و می خواهند آن را درمان کنند اما در کنار این پروسه درمانی ، قصد عمل زیبایی بینی را نیز دارند ؛ بنابراین برای چنین افرادی پروسه سپتورینوپلاستی انجام می شود.

در طی سپتورینوپلاستی ، علاوه بر درمان مسدودیت و ایجاد تقارن ، فرم بینی نیز مطابق با قوانین زیبایی شناسی ، حفظ عملکرد بینی و خواسته زیباجو تغییر پیدا می کند. این روند نیازمند دقت بسیار و البته تجربه کافی دارد. بنابراین پیشنهاد می دهیم در انتخاب پزشک خود بسیار دقت کنید.

مزایای جراحی بینی

عمل بینی با هدف زیبایی یا درمانی کاربردهایی برای متقاضی دارد ؛ این کاربردها ، مزایایی ایجاد می کنند که به سبب آن ها افراد به سمت تغییر فرم بینی ، سوق داده می شوند. در ادامه با مزایای هیجان انگیز رینوپلاستی آشنا شوید.

 • بهبود عملکرد بینی و تنفس :

بسیاری از افراد به دلیل مشکلاتی اعم از مادرزادی یا سانحه ، تیغه سپتوم بینی آن ها دچار انحراف شده است. این انحراف راه تنفس را برای آن ها تا حدودی مسدود کرده است. مسدودیت در تنفس مشکلاتی اعم از آپنه در خواب و کاهش کیفیت زندگی را در پی دارد. این افراد برای رهایی از مشکلات تنفسی می توانند جراحی سپتوم بینی یا سپتوپلاستی انجام دهند. بعد از جراحی که توسط بهترین جراح بینی در تهران انجام شود ، مشکل تنفس آن ها به طور کامل رفع می گردد.

 • ایجاد تناسب بین بینی با دیگر اجزای صورت :

بزرگ بودن یا دفرمه بودن فرم بینی به آن دلیل آزار دهنده است که اندازه و حالت بینی با دیگر اجزای صورت در تناسب قرار نگرفته است. به عنوان مثال ممکن است طول بینی بیش از اندازه باشد یا ارتفاع آن به مقداری باشد که جلوی زیبایی چشم ها را پوشاند است. بنابراین با رینوپلاستی ، پزشک در صدد تلاش برای ایجاد تناسب بین بینی با سایر اجزای آن است.

 • افزایش اعتماد به نفس :

امروزه ارتباط اجتماعی سطحی تر از قبل شده است. افراد فرصت ارتباط عمیق را از دست داده اند. بنابراین برای شناخت دیگری به ظاهر یکدیگر توجه زیادی دارند. در این میان افرادی که بینی های نامتناسب دارند ممکن است دچار کمبود اعتماد به نفس شوند. بعد از جراحی بینی به دلیل ایجاد فرم زیبای آن ، این افراد می توانند با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور پیدا کنند.

 • کوچک کردن پره های بینی :

فرآیند کوچک کردن پره ها عمدتا برای اشخاصی مورد استفاده قرار می گیرد که با بزرگی پره های بینی در چهره خود مشکل دارند و احساس نارضایتی از این وضع موجب این امر شده است که به عمل کوچک کردن پره های بینی روی بیاورند. این کار موجب ایجاد تناسب با دیگر اجزا صورت می شود که در نتیجه چهره ای زیبا و با هارمونی یکدستی را به وجود خواهد آورد. یکی از فاکتور هایی که می توان با آن بزرگی یا کوچکی پره ها را سنجید ، این است که فاصله دو چشم بایستی با اندازه پره ها یکسان باشد در این حالت فرم بینی و اندازه پره ها متناسب است. در مواردی که فرد تصمیم به عمل کردن پره ها می گیرد به این دلیل است که فاصله چشم ها کمتر از اندازه پره های بینی است در نتیجه در صورت فرم نا متناسبی ایجاد کرده و بیشتر به چشم می آید و در نتیجه موجب نارضایتی شخص از چهره خود می گردد و تصمیم نهایی را به جراحی بینی جهت کوچک کردن پره های بینی را می گیرد.

گرافت بینی چیست؟

گرافت گذاری در بینی نوعی ایجاد استقامت در ساختمان غضروف و استخوان بینی است. با گرافت گذاری می توان انحراف بینی را رفع کرد و فرورفتگی های آن را برطرف نمود. گرافت ها انواع مختلفی دارند ؛ اما استفاده از غضروف های خود بینی از پر طرفدارترین آن ها است. در این روش جراح بینی خوب تهران غضروف های بینی را روی یکدیگر قرار داده ، به آن ها فرم می دهد. سپس با قرار دهی در جای مشخص ، استقامت بینی را بالا می برد. این ترفند برای تغییر فرم بینی گوشتی بسیار حائز اهمیت است.

انتخاب فرم بینی برای جراحی بینی

فرم بعد از عمل زیبایی بینی بر حسب قوانین زیبایی شناسی ، حفظ عملکرد بینی و سلیقه زیبا جو انتخاب می شود. ادغام این سه عنصر در مواردی کار آسانی نیز نخواهد بود. به عنوان مثال فرض کنید زیباجو تقاضای جراحی فانتزی بینی دارد ؛ این موضوع در حالی است که بینی وی به مقدار زیادی بزرگ است و ابعاد صورت آن نیز با فرم فانتزی تناسبی ندارند ؛ در چنین شرایطی جراح با شرح قوانین عملکردی بینی و نکات زیباشناسی متقاضی را در مورد فرم جدید متقاعد می کند. در چنین شرایطی فرم نیمه فانتزی یا طبیعی ممکن است مناسب تر باشد. اما نکاتی که حین انتخاب فرم بینی در روند جراحی بینی به آن توجه می شود شامل موارد زیر است:

 • نسبت پهنای بینی با فاصله دو چشم
 • ارتباط بینی نظیر زاویه و فاصله آن با لب ها
 • بررسی ارتفاع نوک بینی و نسبت آن به لب ها و چانه
 • طول بینی و نسبت آن با دیگر اجزای صورت
 • اندازه حفره بینی
 • و غیره

عمل بینی فانتزی

بینی فانتزی پره های کوچکی دارد و نوک آن سربالا است. افرادی که به این فرم از دماغ علاقه دارند، باید فرم صورت خود را از همه نظر بررسی کنند. این بررسی سبب می شود که فرد بعد از جراحی بینی از حالت کلی صورت خود نیز راضی باشد و نتیجه عمل وی او را دل زده نکند.

پیشنهاد می دهیم افرادی که بینی استخوانی آن ها استخوانی است و حالت کشیده دارد، فرم فانتزی را انتخاب نکنند. برعکس این موضوع این فرم دماغ برای کسانی که بینی آن ها گوشتی است بسیار مناسب است. همچنین دقت کنید در صورتی که امتداد بین لب بالا و پره های بینی شما زیاد باشد ، عمل فانتزی بینی روی فرم کلی صورت شما نمی نشیند.

عمل بینی نیمه فانتزی

محدودیت بینی نیمه فانتزی در فرم صورت کمتر است. این فرم بینی معمولا برای اکثر افراد مناسب است. اما اگر دماغ متقاضی خیلی بزرگ تر از اجزای صورت خود باشد، این نوع فرم پیشنهاد نمی شود.

جراحی بینی طبیعی

در گذشته عمل فانتزی بینی و نیمه فانتزی محبوبیت بسیاری میان افراد به خصوص خانم ها داشت. اما با گذشت زمان جراحی طبیعی یا نچرال جای فرم های فانتزی و نیمه فانتزی را پر کرد.

در جراحی بینی طبیعی تنها نواقص بینی برطرف می شود و حالت کلی بینی دست نخورده باقی می ماند. این نوع جراحی برای آقایان نیز بسیار مناسب است و تاثیر بسزایی در چهره آن ها ایجاد می کند. همچنین بانوانی که به نچرال بودن علاقه مند هستند می توانند این فرم بینی را از پزشک خود درخواست کنند.

جهت دریافت نتیجه رضایت بخش، پیشنهاد می دهیم قبل از انتخاب پزشک ، به سبک پزشک نیز توجه داشته باشید. در صورتی که بهترین دکتر عمل بینی تهران عمل های طبیعی را مطابق خواسته مراجعه کننده جراحی کرده بود به وی اعتماد کنید.

آیا شما کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستید؟

بیش از 80 درصد خانم ها و آقایانی که از ساختار بینی خود رضایت ندارند ، کاندیدای مناسبی برای تغییر فرم در آن به وسیله عمل جراحی هستند. با این حال افرادی نیز هستند که به دلایل مختلف نتوانند این پروسه زیبایی را انجام دهند یا آن که مجبور باشند ، توقع خود را از نتیجه عمل کاهش دهند. در ادامه با کاندیدای مناسب این پروسه زیبایی آشنا شوید:

 • خانم هایی که بیش از 16 سال سن دارند و آقایانی که بالای 18 سال هستند.
 • متقاضی باید از نظر رشد عقلانی به بلوغ رسیده باشد.
 • بهتر آن است که پوست بینی نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک باشد ؛ همچنین خاصیت کشسانی در آن هم مهم است.
 • هر چه طول بینی به نسبت عرض آن بیشتر باشد ، فرم نهایی بعد از رینوپلاستی زیباتر خواهد شد. البته بینی های کوتاه و پهن نیز قابل جراحی هستند.
 • استحکام و قوام غضروف و استخوان بینی ها هر چه بیشتر باشد ، امکان تغییرات زیاد و افزایش زیبایی فرم بینی در جراحی بینی ، بیشتر فراهم است.

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی بینی نیستند؟

 • افرادی که بیش از 40 سال سن دارند ، به دلیل شلی و افتادگی پوست می توانند عمل زیبایی در بینی انجام دهند ، اما این موضع نتیجه تغییر فرم بینی را محدود می کند.
 • خانم ها و آقایانی که دچار خود بد انگاری هستند نمی توانند کاندیدای مناسبی باشند.
 • افرادی که به اختلالات افسردگی ، اضطراب ، وسواس های ذهنی و دیگر مشکلات روانی دچار هستند ، کاندیدای مناسبی نخواهند بود.
 • خانم ها و آقایانی که دچار بیماری های قلبی ، دیابت ، فشار خون و مواردی از این قبیل هستند ، بهتر است قبل از انجام این پروسه ، موضوع را با متخصص بیماری خاص ، در میان بگذارند. در صورت تایید متخصص و زیر نظر بودن زیباجو ، ممکن است امکان عمل فراهم شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • بعد از خارج شدن از ریکاوری، استراحت مطلق داشته باشید. ( در این زمان تاثیر داروی بیهوشی هنوز به طور کامل از بین نرفته بنابراین ایستادن یا راه رفتن شما ممکن است سبب سرگیجه و زمین خوردن بشود.)
 • به مدت 24 ساعت غذا نرم و آب دارد بخورید.
 • نوشیدن مایعات در روند بهبودی شما بسیار موثر است.
 • کمپرس سرد تهیه کرده و آن را در اطراف بینی و زیر چشم بگذارید. این عمل را حداقل تا 24 ساعت قبل از عمل ادامه دهید. ( کمپرس سرد از تورم و ایجاد کبودی جلوگیری می کند.)
 • از هرگونه آسیب به بینی و وارد کردن جسم سخت به داخل آن خودداری کنید.
 • بینی را به وسیله سرم شستشو تمیز کنید.
 • هنگام عطسه و سرفه دهان خود را بازکنید.
 • به مدت دو ماه از عینک آفتابی یا طبی استفاده نکنید. ( هرگونه فشار به بینی ممنوع است.)
 • در روزهای اول جراحی بینی ، با هواپیما مسافرت نکنید.
 • مصرف نمک را پایین بیاورید.
 • تورم بینی به مرور کم می شود؛ بدین ترتیب در ماه های اول فرم بینی خود را قضاوت نکنید.
 • درصورت خون ریزی سرخود را بالا یا پایین نگیرید؛ در این هنگام با دستمال به آرامی پره های بینی را نگه داشته و صبر کنید خون ریزی قطع شود.
 • اگر بینی شما خون ریزی شدید داشت یا در بازه زمانی طولانی قطع نشد، با پزشک خود تماس بگیرید.
 • هنگام خوابیدن دوبالش زیر سر خود قرار دهید.

مراحل کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی

ورم بعد از جراحی بینی به تدریج و طی سه مرحله از بین می رود. این مراحل به شرح زیر هستند:

 • مرحله 1

بینی بعد از عمل ، دچار التهاب شدیدی می شود. حدودا روز سوم به بعد ، تورم به اوج خود می رشد و بین 7 تا 10 روز ، زیبا جو التهاب شدیدی را تجربه می کند.

در این مرحله ، ممکن است کبودی در ناحیه زیر چشم نیز وجود داشته باشد. در طی این مدت برای کاهش تورم بینی بعد از عمل ، اقداماتی انجام دهید. بهتر است در 72 ساعت اول حتما از کمپرس یخ استفاده کنید.

 • مرحله 2

پس از گذشت 7 تا 10 روز ، فرآیند کلاژن سازی در پوست آغاز می شود. این پروسه حدود 6 هفته طول خواهد کشید. طی این بازه زمانی ، زخم های محل برش از بین می روند. لازم است برای کاهش تورم و شکل گیری دقیق ، حتما از چسب بینی استفاه کنید. چسب از تولید کلاژن در بینی پوست و استخوان جلوگیری کرده و بدین ترتیب از ضخیم شدن بافت بینی پوست و استخوان جلوگیری می کند.

 • مرحله 3

در این مرحله بافت های کلاژنی که تولیدن شده اند برای تجزیه نیاز به زمان دارند. این مرحله حدود یک سال به طول می انجامد اما قبل از این بازه زمانی ، توزم شدید از بین رفته است.

بیهوشی در جراحی بینی

به طور کلی بیهوشی در سه روش موضعی، آرام بخش وریدی و بیهوشی عمومی انجام می شود. این که چه روشی برای بیهوشی زیباجو استفاده شود به نظر پزشک و میزان حساسیت عمل بستگی دارد. در ادامه هر یک از این سه روش را به طور کامل شرح می دهیم.

 • بیهوشی موضعی

در این نوع بیهوشی پزشک محل مورد نظر را جهت جراحی بی حس می کند. در بی هوشی موضعی درواقع بیمار به خواب کامل نمی رود؛ از این رو این روش مناسب عمل در بینی نیست.

 • بیهوشی وریدی (استفاده از آرام بخش)

بیهوشی وریدی از موضعی قوی تر عمل می کند. در این روش آرام بخش به متقاضی تزریق می شود و بدین ترتیب وی به خواب می رود. بعد از آن محل جراحی را بی حس می کنند.

در بیهوشی وریدی، بیمار به راحتی عمل دم و بازدم را انجام می دهد. یکی از مشکلاتی که بیهوشی وریدی دارد ، آن است که بعد از اتمام عمل جراحی بیمار شنیدن صدای چکش و شکستن استخوان را گزارش می دهد و از این موضوع ابراز ناراحتی می کند.

 • بیهوشی عمومی

پرکاربرد ترین بیهوشی در جراحی بینی ، بیهوشی عمومی است. در این روش ماده ای توسط بیمار استنشاق می شود؛ این ماده به رگ های وریدی وارد شده و وی را به طور کاملا بیهوش می کند. در بیهوشی عمومی بیمار جهت تنفس نیاز به لوله ایروی دارد. این لوله داخل نای فرد وارد شده و امکان تنفس را به وی می دهد.

جراحی بینی بدون بیهوشی

بیشتر افراد متقاضی رینوپلاستی در پی این اتفاق هستند به خصوص آنهایی که ترس از بیهوشی دارند. برای این عده ، این سوال که آیا عمل بینی بدون روش بیهوشی امکان دارد انجام شود ؟ مطرح می شود. بایستی به اطلاع برسانیم ، خبر خوب برای این دسته از افراد این است که ، روش جراحی بدون بیهوشی ممکن است به نحوی که فرد در روند جراحی بیداراست و متوجه پروسه خواهد بود و از بی حسی موضعی استفاده می کنند. اما خاطر نشان می شویم که تعیین این نوع از روند رینوپلاستی تنها به صلاحدید پزشک صورت می گیرد.

شایان ذکر است که پافشاری بر این امر اصلا راهکار درستی نیست و بهترین جراح بینی با توجه به شرایط جسمانی و میزان اصلاحات درخواستی از سوی فرد این متد را انتخاب می کند. به یاد داشته باشید برای بهترین متخصص همیشه سلامت شما در اولویت است پس تقاضای بیش از حد در ارتباط با این موضوع را فراموش کنید.

جراحی بینی

بهترین جراح بینی تهران

متخصص عمل بینی برجسته به دلیل ویزگی های متمایز کننده ای که دارد ، توانسته است خدمات ایده آل متقاضی را ارائه دهید و بدین ترتیب در زمره پیشتازان جراحی بینی قرار گیرد. در ادامه با این ویژگی های متمایز کننده آشنا شوید:

 • فرم جدید بینی را با توجه به قوانین زیبایی شناسی و ایجاد تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت انتخاب می کند.
 • فرم زیبای بینی را با حفظ عملکرد آن خلق می کند.
 • برای انتخاب فرم جدید علاوه بر توجه به قوانین زیبایی شناسی به سلیقه متقاضی نیز توجه دارد.
 • با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز ، بهترین تکنیک را انتخاب می کند.
 • به تمامی پروسه های جراحی اعم از درمانی تا زیبایی مسلط است.
 • بهترین جراح بینی تهران ، اولیت کار خود را حفظ سلامت مراجعه کننده قرار می دهد.

درصد مرگ در جراحی بینی

بعضی از افراد به دلیل استرش و اضطراب زیبا ، سوالات منفی و اتفاق های منفی را به خود جذب می کنند. گاهی نیز افراد عادی به دلیل قرار گیری در محیط منفی یا اطلاعات غلط دچار سوال هایی می شوند. یکی از این سوالات منفی این است:

 • آیا جراحی بینی می تواند موجب مرگ شود؟

این سوال کمی بحث برانگیز است. در ابتدای مطلب لازم است بگوییم که هر عمل جراحی زیبایی و درمانی در خود درصدی از خطر مرگ را دارد. درست همانند رانندگی کردن که احتمال تصادف و مرگ را در پی دارد. یا شاید مانند هر هواپیمایی که بلند می شود و به پرواز در می آید با این که خطر سقوط دارد ، عمل زیبایی در بینی هم خطر مرگ دارد. بنابراین برای جواب به این سوال باید از خود بپرسید از بین میلیون ها هواپیمایی که در آسمان به پرواز در می آیند ، چند عدد از آن ها دچار سانحه می شوند. یا اینکه چند بار سوار اتومبیل خود شده اید و هر بار به سلامتی به خانه بازگشته اید؟ از این رو پیشنهاد می دهیم با فکر های منفی ، پروسه عمل زیبایی را برای خود سخت نکنید و اجازه دهید همه تحولات با آرامش و در سلامتی کامل انجام شود.

عوارض عمل بینی

عمل زیبایی در بینی مانند هر عمل دیگری عارضه هایی در پی دارد. اما شدت این عارضه ها ، مدت زمان ها و نوع آن ها می تواند طبیعی یا غیر طبیعی باشد. در صورتی که شما در انتخاب بهترین جراح بینی در تهران دقت کافی کرده و بعد از عمل مراقبت های لازم را انجام داده باشید ، احتمال تنها دچار عوارض کوتاه مدت و طبیعی می شوید. این عوارض شامل موارد زیر هستند:

 • تورم و التهاب بینی و صورت
 • کبودی زیر چشم
 • گرفتگی مخاط بینی

لازم به ذکر است که اگر متقاضی به پزشک زبده ای مراجعه نکرده باشد ، ممکن است دچار عوارض بلند مدت شود. برای رفع چنین عوارضی عموما نیاز به جراحی بینی ترمیمی داریم. عوارض بلند مدت شامل موارد زیر هستند:

 • عدم قرینگی در ساختار بینی
 • عدم قرینگی در حفره های بینی
 • ایجاد مشکلات تنفسی
 • آسیب به حس بویایی
 • ایجاد فرم مصنوعی در بینی
 • عدم رفع کامل مشکلات بینی

نکته !

عوارض بلند مدت در شرایط خاصی ایجاد می شوند. در صورتی که زیبا جویان در انتخاب پزشک و مراقبت های بعد از جراحی بینی دقت کافی داشته باشند ، تنها عوارض کوتاه مدت را تجربه خواهند کرد. گرچه جراح بینی خوب با ارائه مراقبت های ویژه ، شدت عوارض کوتاه مدت را نیز کاهش می دهد.

تاثیر جراحی بینی بر حس بویایی

یکی از باورهای غلط مردم در ارتباط با تاثیر عمل بینی بر حس بویایی است. اما این حرف با واقعیت بسیار متناقض است و باید به عرض برسانیم که در واقعیت اصلا به این نحو نیست و هرگز عمل بینی همچین عارضه ای را بر جای نخواهد گذاشت. البته به شرط اینکه روند رینوپلاستی توسط بهترین متخصص با سابقه کاری مرتبط و دانش بالا صورت بگیرد ، هیچوقت شما دچار تغییر در میزان حس بویایی خود نخواهید شد. نکته قابل ذکر این است که به علت وجود تورم و کبودی عمدتا در چند هفته اول مقداری حس بویایی دچار کاستی می شود البته جای نگرانی وجود ندارد زیرا این اختلال پیش آمده به علت عوارض اجتناب ناپذیر جراحی است و پس از اتمام دوره نقاهت بر طرف شده و حس بویایی شما به حالت اولیه باز میگردد.

بارداری با جراحی بینی

در بانوانی که تصمیم بر انجام عمل زیبایی بینی دارند در برخی موارد با تجربه مادرشدن آنان تداخل پیدا میکند و دچار سستی در تصمیم خود می شوند. اما به گفته بهترین جراح بینی انجام این پروسه زیبایی و درمانی در طول دوره بارداری ممنوع بوده و قابل انجام نمی باشد. بدیهی است که این ممنوعیت برای سلامت مادر و جنین در نظر گرفته شده است. زیرا جراحی بینی با روند بیهوشی عمدتا انجام می گیرد و این روش به همراه داروی بیهوشی است که اصلا برای بانوان باردار مناسب نبوده ، همچنین برای جنین نیز خطر آفرین می باشد.

لذا بهتر است که انجام عمل بینی را به بعد از بارداری موکول کنید ، که در شرایط مناسبی باشید و از نتیجه تغییرات صورت گرفته رضایت مطلوب را دریافت کرده باشید. در برخی موارد روش مذکور در راستای درمانی بایستی انجام شود به عنوان مثال اگر فرد دچار انحراف تیغه بینی باشد و این امر موجب ایجاد اختلال در روند تنفس او شده باشد با توجه به صلاحدید بهترین جراح و دوره بارداری تصمیم بر این است که به نسبت شرایط مادر در بارداری میتواند عمل را انجام دهد یا به بعد از بارداری موکول میکند

جراحی بینی چقدر درد دارد ؟

پروسه رینوپلاستی در جامعه امروز جزو پرطرفدارترین عمل های زیبایی واقع شده است. با انجام جراحی بینی هم می توان ایرادات ظاهری و هم نواقص تنفسی را بهبود بخشید. عمدتا اشخاصی که متقاضی انجام جراحی زیبایی بینی هستند از ترس و واهمه از درد در حین عمل از انجام آن دست می کشند. اما خوب است بدانید که ، انتخاب پزشک با مهارت کافی و تجربه مرتبط در روند عمل بینی بسیار تاثیر گذار است از این جهت که روند فوق تهاجمی به شمار می آید و نیازمند توجه و دقت بالای جراح در حین عمل است. در پروسه بینی دکتر با استفاده از بیهوشی عمومی جراحی انجام می شود و بدین صورت فرد در اتاق عمل هیچگونه دردی را احساس نخواهد کرد. سوال هایی از قبیل اینکه جراحی دماغ درد دارد ؟ آیا بعد از جراحی زیبایی بینی درد بیشتر می شود ؟ و از این قبیل سوالات که همگی بر گرفته از باور های غلط در میان مردم است.

با بهره بردن از بیهوشی عمومی ، فرد در حالت خواب رفته و اطلاعی از روند جراحی نخواهد داشت و بدین صورت دیگر دردی را نیز احساس نخواهد کرد. بنابراین جراحی بینی درد ندارد. بعد از بهوش آمدن که کم کم اثر ماده بیهوشی برطرف می شود شخص کمی احساس درد را تجربه خواهد کرد که کاملا امری طبیعی بوده به علت میزان تغییراتی بوده که در روند رینوپلاستی اعمال شده است. قابل توجه افرادی که در ذهن خود میزان این درد به وجود آمده را زیاد تلقی می کنند ؛ خوب است بدانید که این احساس قابل تحمل بوده و در موارد بیشتر با استفاده از مسکن های تجویز شده توسط دکتر می توان کنترل درد را دست داشت و دیگر اثری از آن باقی نخواهد ماند. البته این علائم در روز های ابتدایی برطرف خواهد شد و ماند گار نخواهد بود. درد بعد از روند عمل کردن بینی یکی از عوارض احتمالی است که همواره به وجود می آید و بروز آن جای نگرانی باقی نخواهد گذاشت.

جراحی بینی قیمت

هزینه جراحی زیبایی بینی به عوامل متفاوتی بستگی دارد. هر کدام از این عوامل ، معیارهایی هستند که در پرداخت مبلغ نهایی تاثیر دارند. از جمله معیارهای تاثیر گذار در هزینه عمل بینی شامل موارد زیر است:

 • جنس بینی
 • اندازه بینی
 • میزان تغییرات خواسته شده
 • عمل درمانی یا زیبایی
 • دستمزد پزشک
 • کلینیک یا بیمارستان انتخابی
 • آزمایش های مورد نیاز
 • و غیره

بنا بر تعدد معیارهای مختلف در هزینه جراحی بینی در تهران ، نمی توان قیمت مشخصی برای آن اعلام کرد. بهتر آن است که ابتدا بهترین جراح بینی تهران را انتخاب کنید و طی جلسه مشاوره ای ، پزشک شما را معاینه کرده و هزینه مطابق با نیازهای شما را اعلام کند.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

دکتر سارا رودگری در شبکه‌های اجتماعی


دکتر سارا رودگری در شبکه‌های اجتماعی