تزریق ژل

تزریق ژل

1 خرداد, 1401 توسط drroudgari20
تزریق-ژل.jpg

تاثیر تزریق ژل برای صورت لاغر فوق العاده است. همچنین در رفع چین و چروک تاثیر بسزایی دارد ؛ چرا که ژل ها از اسید هیالورونیک ، هیدروکسی آپاتیت و مواد کلاژن ساز تشکیل شده اند. در ادامه این مطلب دکتر سارا رودگری ، اطلاعات کاربردی و مورد نیاز متقاضیان این فرآیند جوانسازی را ارائه می دهد. شما در این مطلب اطلاعات زیر را کسب می کنید :

 • تزریق فیلر یا ژل چیست ؟
 • انواع برند های ژل کدامند ؟
 • بهترین برند های ژل کدامند ؟
 • تزریق ژل چه مزایایی دارد ؟
 • عوارض پروسه مذکور چیست ؟

تزریق ژل - دکتر رودگری

تزریق ژل یا فیلر

ژل یا فیلر ، پرکننده های پوستی هستند که از مواد کلاژن ساز و پرکننده تشکیل شده اند. این مواد با استفاده از سوزن های بسیار ریز در لایه دوم پوست که همان لایه درم است وارد می شود و بدین ترتیب اثرات پیری و لاغری صورت را از بین می برد. فیلر جزو یکی از سریع ترین و امن ترین روش های جوانسازی محسوب می شود. فیلرها از مواد مفید بدن حیوانات ، انسان ها و بعضی مواد مصنوعی گرفته شده اند. تزریق فیلر به دو روش تزریق چربی و ژل انجام می شود که هر کدام بسته به نیاز زیباجو کارآیی خواصی دارند. تزریق ژل در تهران بهتر است در کلینیک معتبر و تحت نظر پزشک حرفه ای و با اخلاق انجام شود ؛ چرا که امروزه به دلیل وجود برخی سودجویان در بازار برندهای چینی و نامعتبر ژل سطح بازار را پوشانده است. پزشک حرفه ای با انتخاب برند مناسب جهت انجام پروسه جوانسازی مذکور زیبایی را در طولانی مدت و با حفظ سلامتی به شما هدیه می دهد. در ادامه در رابطه با برند های ژل و بهترین برندها اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار می دهیم.

انواع ژل

هر برندی از ژل از ترکیبات متفاوتی تشکیل شده است ؛ ترکیبات تشکیل شده در هر بند تاثیر بسیار مهمی در میزان ماندگاری ، سلامتی و زیبایی زیباجویان دارند. بنابراین در این قسمت ترکیبات ژل ها را معرفی می کنیم.

 • تزریق ژل حاوی هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید معروف ترین و محبوب ترین ماده ، جهت زیبایی و رفع چین و چروک است. این ماده محبوب گرچه به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد اما به مرور زمان و با افزایش سن تولید آن کم می شود. بنابراین افراد با ارسال هیالورونیک اسید به بدن خود ، کلاژن سازی را افزایش داده و جوانی را در خود ایجاد می کنند. اثر این تزریق ژل حدود 1 الی 2 سال روی پوست خواهد ماند و تکرار این پروسه سطح کلاژن سازی را افزایش خواهد داد.

 • تزریق ژل مصنوعی

مواد تشکیل دهنده این نوع فیلرها در آزمایشگاه تولید می شود و ماندگاری بیشتری دارد. دلیل تداوم ماندگاری مربوط به آزمایشگاهی بودن مواد است ؛ در واقع مواد مصنوعی که به طور طبیعی در بدن وجود ندارد ، توسط بدن جذب نمی شود و بدین ترتیب نتیجه طولانی تری از خود نشان می دهد. لازم به ذکر است که این نوع از ترکیبات عوارض بیشتری از دیگر ترکیبات دارند و احتمال دارد پوست ترکیبات جدید را پس بزند.

 • تزریق ژل کلاژنی

مواد تشکیل شده در این روش از بدن گاو گرفته می شود و هنگام ورود به لایه دوم پوست انسان ، کلاژن سازی را تحریک کرده و سبب جوانی می شود. در این ترکیب آلرژی ها و عوارضی دیده شده است و بعد از آن استفاده از این مواد به طرز چشم گیری کاهش پیدا کرد. بدین ترتیب پزشکان از کلاژن های تولید شده در آزمایشگاه استفاده کردند. بعضی از افراد معتقد هستند کلاژن هایی که در آزمایشگاه تولید می شود به مراتب تاثیر بهتری نسبت به کلاژن های حیوانی دارد.

بهترین برندهای ژل

برند های مختلفی در تولید انواع ژل ها فعالیت دارند ؛ اما در این قسمت چند کمپانی معتبر را که در ایران فعالیت می کنند معرفی می کنیم. توجه داشته باشید که جهت برخورداری از زیبایی توام با سلاتی برند استفاده شده برای تزریق ژل در تهران توسط دکتر بسیار حائز اهمیت است. چند عدد از برند های معتبر شامل موارد زیر هستند:

 

تزریق ژل - دکتر رودگری

  • برند رستیلن

  این برند از ترکیب هیالورونیک اسید تشکیل شده است و با بافت نرم خود در تزریق ژل به لب کاربرد فراوانی دارد. رستیلن حجم طبیعی و زیبایی به لب ها می بخشد و به طور میانگین ماندگاری ژل رستیلن بین 6 تا 12 است.

 • هیدروکسیل آپاتیت کلسیم (Radiesse)

این ماده از استخوان های انسان تشکیل شده است و در رفع چین و چروک های عمیق و ژل صورت تاثیر بسیار خوبی دارد. ماده مذکور سنتزی است بنابراین از محصولات حیوانی در آن استفاده نشده و آلرژی بسیار کمی دارد.

نکته ! ایمنی این برند به قدری است که اولین بار در صنعت دندانپزشکی استفاده شد.

 • ژوییدرم

ژوییدرم نیز برند محبوب تزریق ژل به لب است . این برند بافتی نرم تر از رستیلن دارد و ماندگاری ژل مذکور نیز  بین 9 تا 12 ماه است.

 • سایر برندهای

سایر برند هایی که در سطح جهانی از محبوبیت خاصی برخوردار هستد شامل برند های آمریکایی نظیر موارد زیر هستند:

 1. Hyalgan
 2. Gel-One
 3. Euflaxxa
 4. همچنین برندهای آلمانی نظیر ALAYNA و برند کره ای ریووفیل نیز محبوبیت ویژه ای در جوانسازی از راه فیلر دارند.

فواید تزریق ژل

زیباجویان با اهداف مختلف از روش جوانسازی مذکور  استفاده می کنند. به طور تزریق فیلر یا ژل مزایای زیر را در بر دارد:

 • رفع خط خنده
 • رفع خط اخم
 • برطرف کردن چین و چروک های صورت نظیر خطوط پنجه کلاغی و خطو اطراف لب
 • جوانسازی پوست
 • رفع گودی زیر چشم
 • بهبود سیاهی زیر چشم
 • فرم دهی صورت
 • مشاهده نتیجه ، بلافاصله بعد از انجام پروسه
 • طبیعی بودن نتیجه
 • افزایش اعتماد بنفس
 • ایجاد شادابی در پوست
 • جوانسازی آسان بدون نیاز به بیهوشی

عوارض تزریق ژل

اگر تزریق ژل در تهران مذکور توسط پزشک معتبر و در مکان مناسب انجام شود ، احتمال مواجه با عوارض بسیار کم است. اما اگر زیباجویان در انتخاب پزشک و کلینیک خود دقت لازم را نداشته باشند ، ممکن است پروسه زیبایی آن ها با ژل هایی با برند متفرقه یا به صورت غیر اصول انجام شود. در چنین شرایطی زیاجو ممکن است با عوارض زیر رو به رو شود:

 • ایجاد کبودی یا خون مردگی درناحیه تزریق (یک هفته بعد از انجام پروسه از بین می رود.)
 • آسیب به رگ های خونی (در صورتی که تزریق به درستی انجام نشود)
 • عدم زاویه سازی مناسب و فرم دلخواه

تزریق ژل بعد از چند روز اثر می کند ؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که تزریق ژل بعد از چند روز اثر می کند؟ اکثر اوقات بعد از اتمام روند تزریق می توان نتیجه را مشاهده کرد ؛پس از انجام روش تزریق به صورت این انتظار را داشته باشید که کمی تورم و قرمزی را داشته باشید ، البته مقدار دوز و محل تزریق  بر میزان کبودی و تورم تاثیر گذار است در نتیجه دقت داشته باشید که برای مشاهده دقیق و بهتر نتیجه هفت الی ده روز زمان نیاز است که تورم و التهاب از بین برود.

تزریق ژل به کدام نواحی صورت ممکن است؟

اگر در پی روشی جوانساز و لیفت کننده هستید می توانید پروسه تزریق ژل به صورت را انتخاب کنید. این متد همانطور که قبلا گفته شد برای رفع عیوب ظاهری صورت و علائم پیری زود رس مورد استفاده قرار می گیرد.

خطوط اطراف چشم :  وجود این چروک ها در اطراف چشم حالتی خسته و بیمار گونه را به صورت شخص القا می کند که می توان با استفاده از روش تزریق ژل حالتی صاف و کشیده ایجاد کرد که ظاهری جوان و شاداب به صورت فرد بدهد.

خطوط پرانتزی اطراف لب :  به خط های ایجاد شده در اطراف لب ها در هنگام خندیدن گفته می شود که بعد از گذشت زمان این خطوط عمق پیدا می کنند و ماندگار می شوند. با استفاده از روش تزریق می توان از عمق این خطوط کاهید و در صورت دیگر نشانه هایی از پیری را ندید.

تزریق ژل به گونه : با بالارفتن رنج سن شخص ، مقداری از چربی زیر پوست از دست می رود و این امر موجب کاسته شدن حجم و افتادگی گونه ها می گردد. همانگونه که می دانید افتادگی در گونه ها ظاهری افتاده و خسته را به شخص می دهد. رایج ترین روش برای لیفت و افزایش حجم در این نواحی می توان به تزریق کردن ژل اشاره کرد که از بهترین پرکننده ها به حساب می آیند.

تزریق ژل به لب : یکی از پرطرفدارترین روش های زیبایی برای داشتن لب هایی پر و برجسته می توان به ژل های تزریقی اشاره کرد. افرادی که لب های باریک و نازک دارند کاندیدای مناسبی برای انجام این پروسه به حساب می آیند.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

دکتر سارا رودگری در شبکه‌های اجتماعی


دکتر سارا رودگری در شبکه‌های اجتماعی