مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

17 آذر, 1400 توسط drroudgari20
مراقبت-های-بعد-از-تزریق-چربی.jpg

مراقبت های بعد از تزریق چربی به اندازه چگونگی روند پروسه تزریق ماده چربی اهمیت دارند. بنابراین جهت دریافت بهترین نتیجه از این روش زیبایی ، به هر اندازه که چگونگی انجام پروسه زیباسازی مذکور برایتان اهمیت دارد ، به مراقبت های بعد از آن نیز اهمیت دهید. در ادامه مهم ترین نکات مراقبتی بعد از تزریق چربی را بیان می کنیم. چرا که رعایت این مراقبت ها در ایجاد زیبایی توام با سلامتی شما ، تاثیر چشم گیری دارد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

بعد از استفاده از فرآیند زیباسازی تزریق ماده چربی به صورت ، توسط پزشک حرفه ای ، لازم است جهت ماندگاری بیشتر آن اقداماتی انجام دهید. توجه داشته باشید که جهت حفظ زیبایی همراه با سلامتی ، ناگزیر به انجام این مراقبت ها هستید:

24 الی 48 ساعت بعد

  • ناحیه ای که در آن فرآیند زیبایی انجام شده است را ماساژ ندهید.
  • به هیچ عنوان در معرض نور مستقیم خورشید ، قرار نگیرید.
  • از استحمام و تماس آب با صورت اجتناب کنید.

یک هفته بعد

  • هنگام خوابیدن در حالت طاق باز قرار بگیرید. (تماس صورت با بالشت و ایجاد فشار ، ممنوع است.)
  • هنگام خواب ، دو بالشت در زیر سر خود قرار دهید.
  • از کمپرس یخ استفاده کنید.

دو هفته بعد

در طی 7 الی 10 روز بعد از فرآیند زیباسازی ، تورم و کبودی هایی که احتمالا در سطح پوست شما ایجاد شده است ، از بین رفته اند. اما همچنان پوست شما در وضعیت حساسی قرار دارد ، بنابراین به مراقبت های زیر ادامه دهید:

  • از نور مستقیم آفتاب دوری کنید.
  • طاق باز بخوابید.
  • محل تزریق را ماساژ ندهید.

چرا طاق باز بخوابیم؟

اگر صورت شما با بالشت تماس حاصل کند و فشار ناشی از وزن صورت در آن احساس شود ، احتمال دارد چربی های وارد شده در سطح لایه دوم پوست جا به جا شوند. چرا که در بازه زمانی گفته شده ، هنوز تمام چربی ها جذب بدن نشده است. بنابراین جهت حفظ زیبایی خود این مراقبت از مراقبت های بعد از تزریق چربی را رعایت کنید.

چرا از نور آفتاب دوری کنیم؟

همه ما می دانیم که نور مستقیم آفتاب به لایه درم پوست آسیب وارد کرده و سبب ایجاد لکه های پوستی ، قرمزی پوست و دیگر مشکلات می شود. حال تصور کنید شما بعد از انجام فرآیند جوانسازی آن هم در لایه دوم پوست و تغییر ساختار آن ، در مقابل نور خورشید قرار بگیرد! قطعا در این وضعیت پوست شما حساس تر است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

پیشنهاد می دهیم در هنگام مواجه با نور غیر مستقیم آفتاب نیز از کرم های ضد آفتاب تجویز شده توسط دکتر ، با spf بالا برخوردار شوید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

چرا از کمپرس یخ استفاده کنیم؟

یکی از مراقبت های بعد از تزریق چربی ، استفاده از کمپرس یخ است. بعد از انجام فرآیند زیباسازی ، پوست شما کمی تورم دارد و گاهی نیز ممکن است کبودی هایی در سطح آن دیده شود ؛ بدین منظور ، جهت کاهش این عارضه یا جلوگیری از آن هر چند ساعت ، به مدت 10 دقیقه کمپرس یخ را روی صورت خود قرار دهید.

  • توجه !

استفاده بیش از اندازه از کمپرس یخ ، می تواند سبب گرفتگی مویرگ های سطح پوست شما شود ، بدین ترتیب در هنگام انجام این مراقبت ها ، حد تعادل را نگه دارید.

چرا از آب دوری کنیم؟

اگر در روز های اول پوست شما در تماس با آب قرار گیرد ، امکان عفونت صورت یا اختلال در روند زیبایی ، وجود دارد. بدین ترتیب بهتر آن است که از پزشک خود بپرسید : چه هنگام می توانم صورت خود را با آب تماس دهم؟

چرا محل تزریق شده را ماساژ ندهم؟

اگر می خواهید از ریزش سلول های چربی در محل مورد نظر در امان بمانید ، به هیچ عنوان صورت خود را تا بازه زمانی گفته شده ماساژ ندهید. از دیگر معایب ماساژ در بازه زمانی گفته شده ، ایجاد درد و کبودی است. بعد از زمان مشخص شده می توانید از پزشک خود نحوه درست ماساژ را جویا شوید.

ثابت نگه داشتن وزن از مراقبت های بعد از تزریق چربی

چربی ماده ای است که می تواند طی مصرف متابولیسم بالا ، آب شود. این فرآیند که چربی سوزی نام دارد ، در چربی های تزریق شده با هدف زیبایی نیز ، تاثیر می گذارد. بنابراین بهتر است جهت لذت بیشتر از پروسه زیبایی ، وزنی خود را ثابت نگه دارید.

هیدراته ماندن از مراقبت های بعد از تزریق چربی

بعد از انجام پروسه زیباسازی مذکور ، آب کافی بنوشید. حتی مصرف آب و مایعات خود را تا حدی بالا ببرید. وجود آب کافی در بدن سبب افزایش طول ماندگاری چربی ، می شود.

رژیم غذایی سالم از مراقبت ها ویژه

هنگامی که از چربی در مواد غذایی صحبت می کنیم ، بسیاری از افراد تصور می کنند که همه چربی های موجود در مواد غذایی مضر هستند ، و زمینه ساز چاقی می شوند. این طرز فکر که نتیجه عدم اطلاعات کافی یا عدم ارائه اطلاعات درست است ، کاملا ایراد دارد.

شما می توانید با مصرف چربی های مفید موجود در مواد غذایی نظیر آووکادو ، ماهی قرل آلا ، بادام ، روغن نارگیل ، گوشت گوسفند ، طول ماندگاری زیبایی خود را افزایش دهید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی و نحوه ورزش صحیح

همانطور که در قسمت بالاتر این مطلب گفتیم چربی با بالا رفتن متابولیسم بدن ، آب می شود. یکی از اقداماتی که سبب بالا رفتن متابولیسم می شود ، انجام حرکات ورزشی پر تنش است. بنابراین اگر می خواهید در مدت طولانی از زیبایی صورت یا بدن خود که ناشی از تزریق ماده چربی است ، لذت ببرید ؛ پیشنهاد می دهیم از حرکات ورزشی زیاد و سنگین دوری کنید.

عدم مصرف الکل و استعمال دخانیات از مراقبت های ویژه

دخانیات و الکل های نوشیدنی در سیستم عروق ما تداخل ایجاد کرده و گردش خون را در بدن کُُُُند می کنند. بدین منظور بهتر است از مصرف دخانیات ، نظیر سیگار و نوشیدن هر نوشیدنی حاوی الکل ، حداقل به مدت 2 هفته بعد از انجام پروسه جوانسازی مذکور دوری کنید.

سخن آخر

همانطور که در این مطلب خوانید ، از مراقبت های بعد از تزریق چربی و اهمیت رعایت آن ها برای شما گفتیم. در صورتی که می خواهید بعد از انجام پروسه جوانسازی مذکور ، از اوج زیبایی خود در کنار حفظ سلامتی تان لذت ببرید ، این مراقبت ها را رعایت کرده و به دیگران نیز توصیه کنید. ما جهت ارائه اطلاعات بیشتر و بالا بردن انگیزه شما جهت رعایت تمام این مراقبت ها ، تاثیر آن ها را نیز جز به جز بیان کردیم.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

دکتر سارا رودگری در شبکه‌های اجتماعی


دکتر سارا رودگری در شبکه‌های اجتماعی