جراح بینی

جراح بینی

3 مرداد, 1401 توسط drroudgari20
جراح-بینی-1.jpg

جراحی بینی یا رینوپلاستی پروسه حساسی است ؛ بنابراین متقاضی قبل از انجام عمل بینی ، باید نکات زیادی را در نظر داشته باشد. یکی از این نکات مهم انتخاب جراح حرفه ای بینی است. اگر شما نیز با چالش انتخاب پزشک مناسب ، درگیر هستید در ادامه مطلب با ما همراه باشید. این مطلب توسط دکتر سارا رودگری ، جراح بینی برجسته در تهران برای متقاضیان خود ، گردآوری شده است.

جراح بینی

خصوصیات بهترین جراح بینی

اخلاق مناسب

یک پزشک خوب در هر شرایطی به خود مسلط بوده و تمامی نکات و شرایط را با اخلاق مناسب ، در جلسات قبل از عمل ، برای مراجعه کننده شرح می دهد. وی زیبایی بینی را در راستای هدف متقاضی و حفظ سلامتی ، به او می بخشد.

تجربه کافی

بهترین جراح بینی تهران ، تجربه کافی در زمینه عمل های زیبایی بینی با انواع فرم های طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی ، این امکان را به پزشک می دهد که با دید عمیق تری به تغییر چهره شما نگاه کند و نتیجه درخشان تری را برای شما پدید آورد.

مهارت بالا در کار

جراحی بینی برای پزشک کاری دقیق اما آسان است. یکی از معانی مهارت بالا حفظ تمرکز و دقت حین عمل است. معنی دیگر مهارت بالا ، آشنایی با ساختمان بینی و حساسیت های آن است.

نمونه کارهای موفق و زیبا

جهت تشخیص نمونه کار موفق جراح بینی نکات زیر را رعایت کنید:

 • فرم بینی عمل شده را در طی بازه های زمانی متفاوت نگاه کنید.
 •  به عنوان نمونه فرم بینی را قبل از عمل و بعد از عمل ، با یک دیگر مقایسه کنید.
 • سپس مدل بینی را به مدت چند ماه یا یکسال بعد از عمل مشاهده کنید.
 • حتی می توانید فرم بینی عمل شده توسط دکتر انتخابی خود را چند سال بعد از عمل مشاهده کنید.
 • درصورتی که در عکس ها با انحراف ، افتادگی یا بازگشت پذیری بینی مواجه نشدید ، می توانید پزشک خود را انتخاب کنید.

آیا جراح بینی می تواند فرم بینی را به میزان زیادی تغییر دهد؟

یکی از الزامات رینوپلاستی زیبایی آن است که متقاضی خواسته معقولی از تغییر فرم بینی خود داشته باشد. در تغییر اندازه و فرم بینی عوامل زیادی تاثیر گذار است این عوامل به طور کلی شامل زیبایی شناسی و سلامتی فرد است. پزشک باتجربه قبل از هر اقدامی علاوه بر موارد زیبا شناسی نکات سلامتی فرد را نیز در نظر می گیرد. با توجه به این موضوع ، شرایط به هر اندازه ای که امکان تغییر فرم بینی را به پزشک بدهد ، وی تغییرات را اعمال می کند.

یک جراح بینی با چه محدودیت هایی رو به رو است؟

بعضی از متقاضیان انتظارات واقع بینانه از جراحی زیبایی بینی خود ندارند . به عنوان نمونه تمایل دارند بینی بیش از اندازه کوچک شود یا می خواهند خود را شبیه به فردی دیگر درآورند. این عوامل سبب می شود پزشک نتواند تصمیم اصولی و درستی داشته باشد. بنابراین پزشک در طی جلسات قبل از عمل ، متقاضی را متقاعد می کند که نتیجه باور پذیر از عمل بینی خود داشته باشد. درواقع جراح بینی خوب هیچ گاه جهت رضایت مندی مراجعه کننده به وی دروغ نمی گوید.

 

جراح بینی

 

جراح بینی چگونه براساس نکات زیبا شناسی فرم مناسب را پیشنهاد می دهد؟

نکات زیبایی براساس اندازه صورت و ابعاد دیگر اجزای صورت ، بررسی می شود. این بررسی به شکل زیر است:

جراح بینی خوب تهران ، پهنای دماغ را براساس فاصله بینی با چشم ها انتخاب می کند.

زاویه بینی و خط عمود لب مورد بررسی قرار می گیرد.

فاصله لب بالا به نقطه انتهایی بینی بررسی شده و اگر این فاصله متوسط یا کم باشد ، متقاضی می تواند به راحتی فرم بینی فانتزی یا نیمه فانتزی را بعد از عمل زیبایی داشته باشد.

تمامی این موارد در زیبایی فرم بینی بعد از عمل و زیبا ماندن آن ، کمک شایانی می کند. بنابراین یک متخصص رینوپلاستی خوب تمامی این موارد را رعایت کرده و مراجعه کننده خود را در جریان می گذارد.

جراح بینی بر چه اساسی روش عمل زیبایی را انتخاب می کند؟

عمل زیبایی بینی به دو روش بسته و باز انجام می گیرد. هر کدام از این روش ها مزایا خود را براساس نیاز مراجعه کننده و تشخیص پزشک دارد. پزشک خواسته مراجعه کننده را بررسی کرده و در نهایت بهترین روش را انتخاب می کند. پیشنهاد می دهیم جهت رضایت از تغییر فرم بینی خود انتخاب روش عمل را به پزشک خود بسپارید.

انتخاب جراح بینی خوب چقدر در سلامتی ما تاثیر گذار است؟

همانطور که می دانید ما به وسیله بینی عمل دم و باز دم را انجام می دهیم. بنابراین اگر در تنفس ما اختلالی پدید آید عملا از انجام بسیاری از فعالیت ها منع می شویم و کیفیت زندگی خود را از دست می دهیم. لازم به ذکر است علاوه بر تنفس ، استنشاق نیز با بینی انجام می شود ، بنابراین اگر حین عمل عصب بویایی ما آسیب ببینند ، احتمال جبران آن وجود نخواهد داشت. اما تمام این مشکلات زمانی پدید می آید که جراح بینی مناسبی انتخاب نکرده باشیم. در واقع پزشک حرفه ای ساختمان بینی را به خوبی می شناسد و حساسیت های آن را درک می کند. عمل زیبایی بینی یک پروسه تخصصی است که تحت نظر یک پزشک حاذق به بهترین نحو انجام می پذیرد. بدین ترتیب انتخاب جراح خوب بینی صد در صد در سلامتی شما تاثیر گذار است.

عدم انتخاب پزشک مناسب در جراحی بینی چه عوارضی را در پی دارد؟

 • مواجه شدن با اختلالات تنفسی
 • آسیب به عصب بویایی ( کاهش یا از دست رفتن حس بویایی)
 • ایجاد صدای خس خس حین تنفس
 • آسیب دیدگی بافت و غضروف بینی
 • انحراف بینی
 • ناراضی بودن از فرم بینی
 • عدم قرینگی سوراخ های بینی
 • کوچک شدن بیش از اندازه سوراخ بینی
 • بیش از اندازه سربالا شدن بینی
 • مواجهه با سردردهای طولانی و مکرر
 • افتادگی نوک بینی
 • بازگشت پذیری فرم بینی
 • انتخاب پزشک مناسب چه مزیت هایی دارد؟
 • حفظ سلامت
 • رضایت از فرم بینی
 • ماندگاری فرم بینی
 • تناسب بینی با دیگر اجزای صورت

جراحی بینی فوق العاده توسط بهترین جراح بینی در تهران ، دکتر رودگری

جراح بینی چه عمل هایی را انجام می دهد؟

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی می تواند علاوه بر عمل های زیبایی در بینی ، عمل های درمانی را نیز انجام دهد. عمل های بینی پروسه های متفاوتی دارد ؛ اما جراح خوب بینی ، با تمام این فرآیند ها آشنا است . از جمله عمل هایی که این پزشک متخصص انجام می دهد ، شامل موارد زیر است:

جراحی درمانی

 • جراحی سپتوم کج (سپتوپلاستی)

در طی این پروسیجر ، بیمار از انحراف داخلی در بینی رنج می برد. چرا که دیواره جداکننده دو حفره بینی به یک سمت انحراف پیدا کرده است. این انحراف یک حفره بینی را مسدود می کند و بدین ترتیب تنفس برای بیمار سخت می شود.

در طی این پروسیجر ، جراح بینی تهران دیواره را سرجای خود آورده و آن را در جای خود تثبیت می کند. اگر انحراف داخلی در بیرون از بینی نیز نمایان باشد در پایان فرآیند عمل ، انحراف در ظاهر بینی نیز ناپدید می شود.

 • جراحی پولیپ بینی

پولیپ بینی عارضه ای است که در بزرگسالان یا کودکان ایجاد می شود. این عفونت را دکتر رودگری با عمل آندوسکوپی انجام می دهد. از این رو فرآیندی سرپایی ، بدون ایجاد برش و در نتیجه بخیه است.

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)

عمل های زیبایی بینی بسته به جنس بینی و تکنیک به انواع گوناگون تبدیل می شوند. در ادامه انواع رینوپلاستی را شرح می دهیم:

 • جراحی بینی گوشتی

در رینوپلاستی بینی گوشتی ، جراح بینی ، علاوه بر فرم دادن بینی به ساختار نرم و ضعیف بینی ، استحکام می بخشد. وی با گرافت گذاری یا گذاشتن غضروف ها روی یکدیگر ، ساختار بینی را محکم می کند. بدین ترتیب فرم بینی گوشتی بعد از عمل بازگشت پذیر نخواهد بود. این نکته ای است که بهترین متخصص بینی حتما آن را رعایت می کند.

 • جراحی بینی استخوانی

در عمل زیبایی بینی استخوانی متخصص پوست را از ناحیه کلوملا باز کرده و استخوان بینی را تراش می دهد. اندازه استخوان به مقدار استاندارد کوچک می شود. مهم است که در این پروسه عمل تغییرات براساس استاندارد های زیبایی انجام شود که سلامت بیمار نیز در آن حفظ می شود. اهمیت این نکته را همه می دانیم اما تنها بهترین جراح بینی ، می تواند این نکته را عملی کنید.

 • سپتورینوپلاستی ( عمل بینی سپتوم کج همزمان با عمل زیبایی)

در قسمت عمل های درمانی که توسط جراح و متخصص بینی انجام می شود ، به عمل سپتو پلاستی اشاره کردیم. اما عمل سپتو رینوپلاستی تلفیقی از سپتوپلاستی و رینوپلاستی است. در طی این پروسیجر ، علاوه بر رفع مسدودیت و انحراف بینی ، تغییراتی با هدف زیبایی و کوچک کردن بینی نیز انجام می شود.

 • عمل ثانویه بینی 

بعضی از افراد به دلایلی از عمل اولیه بینی خود راضی نیستند. این عدم رضایت می تواند ناشی از عملکرد اشتباه دکتر یا عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل ، توسط زیباجو باشد. موضوع هر چه که باشد احتمالا متقاضی از فرم بینی خود راضی نیست یا دچار مشکلات تنفسی شده است. از این رو برای عمل ثانویه بینی به جراح بینی مراجعه می کند.

از آن جا که عمل ثانویه بینی ، پروسه ای حساس تر است ، متقاضی باید در انتخاب پزشک خود دقت بیشتری داشته باشد.

 • عمل بینی شکسته

بینی ممکن است طی حادثه ای نظیر تصادف ، دعوا ، بوکس و مواردی دیگر دچار شکستگی شود. شکستگی بینی ممکن است علاوه بر ایجاد مشکلات ظاهری در تنفس فرد نیز اختلال ایجاد کند. پزشک قبل از عمل بینی شکسته ، عکس های لازم را از بیمار می گیرد و پس از بررسی میزان آسیب ، پروسیجر عمل را انجام می دهد.

بهترین جراح بینی در تهران

دکتر سارا رودگری ، جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی ، همچنین جراح زیبایی بینی و صورت است. وی دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد. دکتر رودگری با عمل های  متعددی که در طی سالیان از خود نشان داده است ، در رده پیشتازان این عرصه فعالیت می کند. برای اطلاع بیشتر از کار ایشان و همچنین پرسیدن سوالات خود ، می توانید به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

هزینه عمل بینی در 1401 توسط بهترین جراح بینی

برای بررسی هزینه عمل بینی در تهران ، باید موارد زیادی را بررسی کنیم. از مهم ترین عواملی که در هزینه جراحی زیبایی بینی در سال 1401 تاثیر گذار هستند ، شامل موارد زیر است:

 • هزینه عمل درمانی با عمل زیبایی متفاوت است.
 • فرم ، جنس و اندازه بینی در هزینه نهایی تاثیر گذار است.
 • تکنیک جراحی در هزینه تاثیر می گذارد. (عمل باز یا بسته دو تکنیک متداول در عمل زیبایی بینی است.)
 • دستمزد جراح و متخصص بینی متفاوت است.
 • منطقه جغرافیایی عاملی مهم در هزینه نهایی است.
 • کلینیک یا بیمارستان انتخابی نیز در هزینه تاثیر دارد.
 • در صورتی که عمل ثانویه بینی باشد ، هزینه بیشتر است.

سخن آخر

همانطور که خواندید در این مطلب  نکات لازم را جهت انتخاب پزشک مناسب بیان کرده و در مورد محدودیت های یک پزشک و باید و نباید های انتخاب فرم بینی نیز مواردی را بررسی کردیم. همانطور که انتخاب جراح بینی خوب مزیت های خود را در پی دارد ، انتخاب پزشک نامناسب عوارض جبران ناپذیری ایجاد می کند. پیشنهاد می دهیم ، با انتخاب پزشک مناسب سلامتی و زیبایی خود را تضمین کنید.

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

دکتر سارا رودگری در شبکه‌های اجتماعی


دکتر سارا رودگری در شبکه‌های اجتماعی