جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

14 آذر, 1400 توسط drroudgari20
جراحی-زیبایی-پلک-2.jpg

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی ، پلک های افتاده را بالا می کشد ، پف زیر چشم را رفع می کند ، حالت چشم ها را در صورت درخواست زیباجو تغییر می دهد ، میدان دید را افزایش داده ، چین و چروک را محو می کند. اما این پروسه چگونه چنین تغییرات عظیمی در زیبایی چهره و سلامتی ما ، ایجاد می کند؟ دکتر سارا رودگری متخصص و جراح بینی و زیبایی صورت اطلاعات کامل و مفیدی در رابطه با روند بلفاروپلاستی در اختیار مراجعه کنندگان و خوانندگان این مطلب قرار می دهد. در این مطلب موضوعات زیر بررسی می شود

 • بلفاروپلاستی چیست؟
 • چه مشکلاتی را رفع می کند؟
 • بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟
 • مراحل بلفاروپلاستی
 • عوارض

جراحی زیبایی پلک

اگر شما نیز قصد انجام این پروسه زیبایی را دارید اما از روند این پروسه ، مزایا و معایب آن آگاه نیستید ، پیشنهاد می دهیم با خواندن این مطلب بر اطلاعات خود بیافزارید و انجام دادن یا ندادن پروسه مذکور را با دید باز و بدون اضطراب و تنش انتخاب کنید.

شرح جراحی زیبایی پلک

عمل پلک روندی است که در آن اشکلات ظاهری پلک که گاها سبب ایجاد به سلامت میدان دید نیز شده است ، رفع می شود. این پروسه ممکن است در پلک پایین ، بالا یا هر دو پلک انجام شود.

روند انجام بلفاروپلاستی به گونه ای است که بعد از انجام پروسه زیباجو شاهد زیبایی توام با سلامتی است و جای هیچ گونه زخم یا اسکار را در محل ترمیم ، مشاهده نخواهد کرد. در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با روش های این پروسه در اختیارتان قرار می دهیم.

نکته مهم در جراحی زیبایی پلک !

گرچه عمل زیبایی پلک مشکلات فراوانی را از بین می برد اما در این میان نکاتی نهفته است که با رعایت آن ها می توانید از مزایا و تاثیرات زیبایی این پروسه برخوردار باشید. مهم ترین نکته جهت برخورداری از مزایای این پروسه زیبایی انتخاب پزشک متبحر است.

پزشک متبحر در رابطه با مراقبت های بعد و قبل از عمل زیبایی نکات ریزی ارائه می دهد که در نتیجه جراحی بسیار تاثیر گذار است. همچنین جراح حرفه ای زیبایی را با ابعاد زیباشناسی و متناسب با صورت هر شخص در صورت وی اعمال می کند. چنین شخصی زیبایی را با سلامتی همراه می کند.

تاثیر جراحی زیبایی پلک در زیبایی و سلامت

 1. عمل بلفاروپلاستی تاثیرات زیر را در چهره زیباجویان ایجاد می کند:
 2. چین و چروک اطراف چشم از بین می رود.
 3. افتادگی پلک و شل شدگی در آن رفع می گردد. (پلک لیفت می شود.)
 4. ابرو ها لیف می شود.
 5. چربی های اضافه و پف زیر و بالای چشم برطرف می شود.

نحوه انجام عمل زیبایی پلک

بسته به آن که چه مشکلی در طی فرآیند بلفاروپلاستی باید رفع گردد ، روند انجام این پروسه و ناحیه برش متفاوت است. به طور کلی این پروسه جراحی به سه روش انجام می شود.

روش اول ؛ جراحی زیبایی پلک فوقانی

در پلک فوقانی یا بالایی ، پوست و کیسه های چربی اضافه جدا می شوند. جهت انجام این جداسازی ، برشی درست روی خط پلک خورده شده و عملیات برداشت آغاز می شود.

نتیجه فرآیند تغییر در پلک بالا ، لیفت چشم و شاید ابر (در صورت نیاز) جوانی ، چشمانی شاداب بدون چروک ، افتادگی و پف بالای چشم است.

روش دوم ؛ جراحی زیبایی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین عموما جهت برداشتن کیسه های چربی یا همان پف زیر چشم انجام می شود. در این روش برش درست در ناحیه رویش مژه انجام شده و کیسه های چربی خارج می شود و پوست زیر چشم لیفت خواهد شد. نتیجه این پروسه رفع پف زیر چشم و چشمانی گیراتر است.

روش سوم ؛ جراحی زیبایی پلک ملتحمه

اگر پوست شما هنوز به اندازه کافی سفت و جوان است اما در زیر چشم های خود حالت پف شدگی دارید و می خواهید با کمترین آسیب پف زیر چشم را برطرف سازید ، روش ملتحمه مناسب شما خواهد بود. در این روش در پشت پلک پایین ( از داخل چشم) برشی ایجاد می شود که طی آن کیسه های چربی از آن خارج شده و پف زیر چشم رفع می گردد.

 • نکته !

در صورتی که زیباجو درخواست تغییر در پلک بالایی و پایینی را داشته باشد ، پروسه جراحی به طور همزمان در هر دو پلک بالایی و پایینی انجام می شود. همچنین گاهی علاوه بر جراحی زیبایی پلک ، لیفت صورت با نخ یا دیگر روش های جوانسازی نیز انجام می شود.

جراحی زیبایی پلک

مراحل عمل زیبایی پلک

عمل زیبایی مذکور ممکن است در کلینیک یا بیمارستان انجام شود ؛ در هر صورت این پروسه سرپایی است و نیاز به بستری متقاضی وجود ندارد. اما فرآیند عمل پلک ها شامل مراحل زیر می شود:

پس از مشاوره با پزشک و رسیدن به هدف مشترکی در فرآیند زیبایی ، پزشک جهت حفظ سلامتی شما ، آزمایش هایی قبل از عمل تجویز می کند. همچنین مراقبت های  قبل و بعد از عمل نیز گفته می شود.

در حین جراحی زیبایی پلک ، ابتدا به وسیله یکی از روش های بیهوشی (موضعی ، وریدی ، عمومی) زیباجو بیهوش شده و پروسه زیبایی کلید می خورد. به طور کلی در این جراحی ، عموما پزشک ها از بی حسی موضعی استفاده می کنند.

اگر زیبایی باید در پلک فوقانی ایجاد شود ، جراح برشی در خط طبیعی پلک ایجاد کرده و یک بخش هلالی شکل در پوست ، عضلات زیر پوست و چربی ها را جدا می کند. پس از اتمام تغییر ، پوست با بخیه جذبی یا غیر جذبی به یکدیگر متصل می شود.

اگر زیبایی در پلک بالایی باشد ، برش درخط طبیعی پلک (محل ایجاد رویش مژه) ایجاد شده و مجدد روندی که برای پلک بالایی انجام می شود ، برای پلک پایینی نیز انجام خواهد شد.

عوارض

حتما همه ما می دانیم که تمام پروسه های جراحی در هر قسمت از بدن که انجام گیرند و با هر هدفی ، زیبایی یا سلامتی که باشند ، عوارض کوتاه مدت ناشی از پروسه تغییر یا روند و عوارض بلند مدت ناشی از ریسک های عمل دارند. جراحی زیبایی پلک نیز از این قاعده مستثنا نیست. عوارض کوتاه مدت این پروسه جوانسازی نیز شامل موارد زیر هستند:

 • دو بینی یا تاری در دید (کوتاه مدت)
 • تورم در پلک
 • احساس خشکی ، سوزش و خارش در پلک (کوتاه مدت)
 • عوارض بلند مدتی که ناشی از انتخاب پزشک نامناسب است شامل موارد زیر هستند:
 • کوتاه شدن زیاد پلک ها و نرسیدن آن ها به هم
 • عدم تقارن در پلک ها

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *

دکتر سارا رودگری در شبکه‌های اجتماعی


دکتر سارا رودگری در شبکه‌های اجتماعی